Tani duket sikur ne kemi disa detaje për Xiaomi Mi 7, telefoni do të vijnë me 8GB RAM. Pajisja që zëvendëson, Mi6 vjen me zgjedhje prej 4GB ose 6GB RAM. 

Mi 7 i ri gjithashtu do të marrë një numër përmirësimesh të tjera mbi ekzistimin e Xiaomi Mi 6, kjo do të përfshijë një bateri të re 4,480 mAh, e cila është dukshëm më e madhe se bateria në modelin e tanishëm.

Fuqizimi i Mi 7 do të jetë procesori i ri i lëvizshëm i Qualcomm, Snapdragon 845 dhe pajisja gjithashtu do të kenë një ekran 5.6 inç me një rezolucion FHD +. Telefoni do të vijë me tre kamera, në anën e pasme të pajisjes do të ketë dy kamera 16 megapikselëshe.

Ne do të kemi më shumë detaje rreth modelit të ri të Mi 7 kur e njëjta të lansohet në Kongresin Botëror Mobil më vonë këtë muaj. 

Burimi: Telegrafi.com

 

Si gjithnjë mos harroni krejt informatat për telefona mund t'i gjeni në portalin tonë, gjithashtu të shpallni dhe shisni telefonin e përdorur, të kërkoni e bleni apo vetëm të krahasoni ose filtroni të gjithë në bazë të nevojës qe keni ;)Autori: Amar Mujka (Facebook)