Honor 7S ofron një kamerë të pasme 13mp me blic LED dhe fokus ‘phase detection’. Ekziston një aparat fotografik në anën frontale 5mp me një dritë flash të përparme LED dhe një ekran të madh prej 5.4 inç 18: 9 “FullView”, si dhe një bateri 3020mAh. I disponueshëm për £ 99, nga Amazon UK, ofron vlerë të mirë për paratë e shpenzuara dhe ka 2GB RAM me 16GB hapësirë të disponueshme. 7S përmban dy hapësira të kartelave SIM, si dhe një vend për kartelën microSD.

Karakteristikat Kryesore:

 

Kamera e pasme 13mp me LED, PDAF

5mp kamera selfie me LED

5,45 inç 18: 9 FullView Display, 1440×720

Kartela SIM e dyfishtë + MicroSD

Android 8.1

Bateria 3020mAh

 

Honor 7S është modeli i nivelit hyrës në rangun e Honor 7, i cili përfshin një numër modelesh të ndryshëm:

Honor 7A, 13mp, 8mp kamera, ekran 5.7inch, 2GB / 16GB, 119 £

Honor 7C, 13mp kamera kryesore, 8mp selfie, ekran me 5.9inch, 3GB / 32GB, 169 £

Honor 7X, kamera e dyfishtë 16MP, selfie 8mp, ekran me 5.9inç, 4GB / 64GB, 199 £

Honor 9 Lite gjithashtu ofron vlerë të lartë për paratë, në çmimin prej 169 funtave.