Artikujt e fundit

Sipas një raporti të ri nga vendi i origjinës së Samsung, kompania do të zbulojë telefonin e ardhshëm të Galaxy S në fund të muajit shkurt, gjatë MWC 2018 në Barcelonë, Spanjë.
LG Electronics ka lansuar një numër të kufizuar të telefonave “super” premium në Korenë e Jugut.
Analistët kanë raportuar rritje të fortë për iPhone X, por kjo është kundërshtuar nga raportet si dhe nga disa burime të afërta me zinxhirin e furnizimit të komponentëve të telefonit të ri.
Samsung vlerësohet me 36 çmime për dizajnin dhe teknologjinë e shkëlqyer në CES 2018 Innovation Awards
Para disa ditësh kemi dëgjuar se iPhone 7 është duke u shitur më mirë se sa modeli i ri iPhone 8 dhe tash raportet sugjerojnë se Apple ka vendosur të zvogëlojë prodhimin e iPhone 8 për më shumë se 50 për qind.
Në 2013, Apple u shpall fajtore për cenimin e patentave të VirnetX dhe duhej të paguante 368 milionë dollarë. Kompania nuk e ribleu licencën më pas, kështu që VirnetX goditi me një rast tjetër.
Galaxy S8 dhe S8 + janë pajisje pothuajse gjysmë vjeçare – nuk është ende koha për analizimin e pjesëmarrjes në treg, por ne mund të shohim se si po performojnë në treg.
iPhone 8 ose 8 Plus, probleme me bateri?
Apple së fundmi ka festuar dhjetëvjetorin e themelimit të iPhone duke lansuar celularin e ri iPhone X, i cili vjen me një dizajn elegant, posedon mbushës Wireless, ekran TrueTone OLED dhe shumë karakteristika tjera.
Fableti i ri i Samsung është bërë zyrtar dje gjatë ditës në Nju Jork. Për Samsung Galaxy Note 8 tani dihen të gjitha specifikat.
Zbulohen gjitha detajet e Galaxy Note 8
Merren vesh çmimet e Moto G5S dhe Moto G5S Plus