Artikujt e fundit

Prodhuesit e telefonave Android kanë shfaqur disa modele të shkëlqyeshme në vitin 2020, por 5G po shkatërron festën që mund të bëhej për secilin prej tyre.
Sa herë që shikohet historia e kërkimeve në platforma të ndryshme, shumica e njerëzve gjejnë gjëra, që as që iu kujtohet se i kanë kërkuar.
Shumë shpejt mund të keni mundësinë të keni thirrje grupore në WhatsApp me deri në tetë persona, thuhet sipas një raporti të së martës.
Në vitin 2019, Apple ka paguar një total prej 38.75 miliardë dollarë për zhvilluesit në platformën iOS.
Samsung së fundmi lëshoi një përditësim të ri të softuerit për serinë e fundit të telefonave premium Galaxy S20.
OnePlus 8 dhe OnePlus 8 Pro me specifika shume te mira krahasohen me S20 dhe Huawei P40
Smartfonët mbledhin papastërti të mëdha, që nganjëherë konsiderohen të jenë më të rrezikshme se disa papastërti që gjenden edhe në tualetet publike.
Dy super-kompjuterët më të fuqishëm në botë përdoren për të zhvilluar ilaçe dhe vaksina kundër virusit.
Kompania "SquareTrade" ka kryer proven e zakonshme per qëndrueshmërinë e telefonave te ri te Seris S siç janë Galaxy S20, S20+ dhe S20 Ultra
Nëse po përdorni një telefon Android jo të fundit, me siguri duhet të kërkoni një azhurnim të sistemit.
Apple dhe Samsung kanë dominuar edhe një herë shitjet globale të telefonave të mençur.
Nëse nuk keni dalë nga profili juaj ose dyshoni se dikush po ju spiunon apo keni hyrë në llogarinë tuaj, Facebook ju jep mundësinë ta kontrolloni ose parandaloni atë.
Inxhinierët në Carnegie Mellon, e kanë zhvilluar aplikacionin Internet Of Thing apo IOT, që t’i skanojë pajisjet inteligjente të zgjuara që njihen si IOT
Samsung ka rifilluar punën në një prej fabrikave të saj e cila ishte mbyllur përkohësisht gjatë fundjavës për shkak të koronavirusit.
Tashmë pritej që Huawei P40 Pro të arrinte dikur në muajin mars, por informacionet e fundit tani na japin një datë specifike.
Shumica prej nesh këto ditë kemi telefona intelegjentë. Këto janë pajisje të jashtëzakonshme që na lejojnë të bëjmë më shumë sesa telefonata.
Një raport i ri sugjeron që Apple mund të zhvillojë një ngjarje të veçantë mediatike ditën e fundit të muajit mars.
Kompania Samsung ka prezantuar telefonin me ekran palosës dhe atë dy ditë para se zyrtarisht pritet të prezantohet.
Sipas informacioneve të reja që Huawei dyshohet se ua zbuloi disa gazetarëve, familja e re P40 do të arrijë me 70 aplikacione të instaluara paraprakisht.
Një nga karakteristikat më emocionuese të Samsung Galaxy S20 Ultra mund të jetë kamera e tij e përfolur prej 108MP
Smartfoni do të jetë i ngjashëm me iPhone 8, ndërsa do të ketë ekran me 4.7 inç, si dhe butonin Home.
Kjo betejë e vazhdueshme do të thotë vetëm se të dy kompanitë teknologjike do të vazhdojnë të përditësohen për të kapur interesin e klientëve.
Samsung Galaxy S11 (ose Samsung Galaxy S20) pritej të ishte një tjetër phablet me ekran të madh.
Instagram më në fund po sjell mesazhe direkte në web.