Pas disa ngacmimeve, përdoruesit e Galaxy Note10 më në fund po fillojnë ta marrin Android 10 beta të plotë të Samsung me One UI 2. Deri tani, beta është konfirmuar nga përdoruesit gjermanë (versioni N975FXXU1ZSJF) por gjithashtu duhet të jetë live në SH.B.A. dhe Korenë e Jugut . Kjo ndërtesë është identike me betën e dytë Android 10 për serinë S10 e cila u shty sot.


Përditësimi vjen me gati 1.8 GB dhe sjell gjithashtu sigurinë e sigurisë në nëntor. Si zakonisht, ata që duan ta provojnë këtë beta duhet të regjistroheni përmes aplikacionit Samsung Anëtarët. Pasi të miratohet, azhurnimi do të shfaqet në aplikacionin Parametrat (Setttings).