Artikujt e fundit

Apple ka lansuar ditën e sotme se do të lansojë një program të ri shpërblimi, i cili do të paguajë hulumtuesit deri në një milion dollarë në rast se zbulojnë probleme të sigurisë në macOS, tvOS, watchOs dhe iCloud.
Sipas burimeve te Telefoniyt.com , versioni i ri i iOS për iPhone dhe iPad do të sjellin shumë funksionalitete të…
iPhone X i 2019 mund të jetë telefoni me rrjetin më të shpejtë në botë në sajë të lidhjes 5G, që do të thotë shpejtësi gigabit.
Samsung duket se po punon në një stilolaps krejtësisht të ri S Pen për Galaxy Note 9 të saj që do t’i japë lapsit të Apple një konkurrencë të mirë, për shkak të ofertës së lirë.
iPhone X i artë ekziston, mund të vijë si pasardhës i modelit aktual (FOTO/VIDEO)
Autoriteti i Mbrojtjes së Konsumatorit në Itali, njoftoi sot fillimin e një hetimi kundër gjigantëve Samsung dhe Apple për vjetërsim të programuar.
Gjatë vitit 2017 numri i përdoruesve të telefonisë mobile arriti në 4.77 miliardë, deri në vitin 2019 numri i tyre pritet të kalojë mbi 5 miliardë përdorues, kurse në vitin 2016, rreth 62.9 për qind e popullatës në mbarë botën zotëronte tashmë një telefon mobil.
Fitimi mesatar global për pajisje Apple arriti në 151 dollarë gjatë tremujorit të tretë, korrik-shtator, e cila është pesë herë më shumë se rivali i tij më i afërt Samsung, njofton firma kërkimore Counterpoint.
Top 10 telefonat e preferuar nga shfrytëzuesit për vitin 2017
Javën e kaluar ne pamë një raport që Apple mund të ngadalësojë iPhone-et e tyre kur bateritë e tyre vjetërsohen.
Analistët kanë raportuar rritje të fortë për iPhone X, por kjo është kundërshtuar nga raportet si dhe nga disa burime të afërta me zinxhirin e furnizimit të komponentëve të telefonit të ri.
Para disa ditësh kemi dëgjuar se iPhone 7 është duke u shitur më mirë se sa modeli i ri iPhone 8 dhe tash raportet sugjerojnë se Apple ka vendosur të zvogëlojë prodhimin e iPhone 8 për më shumë se 50 për qind.