Është telefoni i parë celular nga seria Narzo që shfaqet në Evropë. Megjithatë, Narzo 30 5G është kryesisht identik me modelin Realme 8 5G, me ndryshimin e vetëm në opsionet e kujtesës dhe modelin e ri të panelit të pasmë.

Smartphone vjen me një ekran 6.5-inç Full HD + LCD me një shpejtësi rifreskimi prej 90Hz. Mundësohet nga një procesor Dimensity 700 i kombinuar me 4 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme, raporton gsmarena.

Në pjesën e pasme janë tre kamera, nga të cilat kamera kryesore prej 48 MP është dukshëm e përdorshme. Dy kamerat e mbetura prej 2 MP kontribuojnë pak në fotot. Përpara është një aparat fotografik 16 MP.

Narzo 30 5G është i disponueshëm në gara blu dhe argjend garash. Mundësohet nga një bateri 5,000 mAh, dhe një sensor i gjurmës së gishtit është vendosur anash. Pajisja përdor sistemin operativ Android 11.

Kjo pajisje është e disponueshme vetëm si model me 4 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme dhe kushton 189 euro. /Telegrafi/