Nord CE, OnePlus mbështetet në një kamerë të trefishtë 64 MP, një ekran AMOLED 90 Hz dhe një procesor Snapdragon 750G 5G .

Bateria është përmirësuar në krahasim me modelin e mëparshëm. Me 4500 mAh, është 10 për qind më e madhe se OnePlus Nord origjinal.

Falë teknologjisë së përmirësuar të karikimit, bateria karikohet nga 0 në 70 për qind në vetëm gjysmë ore.

Me një trashësi prej 7.9 mm dhe një peshë prej 170 g, Nord CE 5G është pajisja më e hollë e OnePlus që nga OnePlus 6T.

Telefoni inteligjent 5G është i disponueshëm në tri ngjyra.

Sa i përket çmimeve për modelet, pajisjet janë pak më të shtrenjta sesa pritej fillimisht.

Modeli i nivelit fillestar me 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse, i cili do të jetë i disponueshëm vetëm përmes faqes zyrtare në internet oneplus.com, kushton 299 euro.

Nëse dëshironi më shumë RAM (8 GB), duhet të shpenzoni 329 euro, modeli më i lartë me 12 GB RAM dhe 256 GB hapësirë ​​ruajtëse kushton 399 euro. Fillimi i shitjeve është në 21 qershor. /Telegrafi/