Galaxy S21 FE u njoftua se do të zbulohej në gusht, pastaj mbërritja e tij u shty në tetor, dhe mediat e Koresë së Jugut tani pohojnë se nuk do të shfaqet fare në treg.

Samsung thuhet se ka vendosur që patjetër të anulojë Galaxy S21 FE për shkak të shitjeve mbresëlënëse të Galaxy F Flip 3, si dhe për shkak të mungesës së çipave që ka krijuar probleme të mëdha në biznesin e celularëve këtë vit.

Ngjarja Unpacked është planifikuar për mesin e tetorit, por një përfaqësues i Samsung konfirmoi se java do të zhvillohet dhe se ekipi po shqyrton nëse do të jetë fare në treg. Galaxy Z Flip 3 tashmë po shitet mirë me procesorin Snapdragon 888 të Qualcomm, i cili pritej edhe në Galaxy S21 FE.

Pasiguria në prodhimin e çipave bën presion mbi Samsung për të marrë një vendim të vështirë se cila pajisje do të sakrifikohet. /Telegrafi/