Redmi publikoi disa imazhe në rrjetin kinez Weibo, duke zbuluar se ekrani ka një prerje të shpuar për një aparat fotografik selfie, si dhe se ka tre kamera në pjesën e pasme. Butonat e kontrollit të volumit janë të vendosura në anën e djathtë, ndërsa priza e kufjeve 3.5 mm është e vendosur në anën e sipërme me një sensor IR dhe një altoparlant që është modifikuar nga JBL.

Mund të presim më shumë se një telefon celular të enjten, dhe ndoshta ka dy modele, Note 11 dhe Note 11 Pro.

Modeli Pro duhet të mundësohet nga një procesor Dimensity 920, dhe pritet një ekran OLED me një ritëm të rifreskimit prej 120Hz dhe një bateri 5000 mAh që mbështet karikimin e shpejtë 67 dhe 120W.

Modeli standard gjithashtu do të ketë të njëjtën bateri, por shpejtësia e karikimit është rritur në 33W.

Pritet një ekran LCD me shpejtësi freskimi 120Hz, procesor Dimensity 810 dhe dy konfigurime të kujtesës, 6 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme, dhe 8 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme. /Telegrafi/